گالاکتومید

تداوم شیردهی، تضمین سلامت مادروکودک، پودرشیرافزای گالاکتومید، فرموله شده توسط شرکت دارویی سلامت پرمون امین، باعث افزایش چشمگیر شیر مادر می گردد.

دلایل برتری گالاکتومید برسایر شیرافزاها:

  • تاثیرسریع: در ۷۵% موارد، دو تا سه روز پس از مصرف باعث افزایش ترشح شیرمادر میگردد.
  • حفظ طعم و بهبود کیفیت شیرمادر
  • جلوگیری از پوکی استخوان مادر
  • دارای خواص آنتی اکسیدان
  • فاقد عوارض جانبی

جهت استفاده مادران  شیرده مبتلا به دیابت، میزان شکر موجود در این محصول، نسبت به مشابه خارجی(گالاکتوژِیل) به یک سوم، کاهش یافته است.

پودرشیرافزای گالاکتومید، فرموله شده توسط شرکت دارویی سلامت پرمون امین، باعث افزایش چشمگیر شیر مادر می گردد.

سه ماده موثر اصلی محصول شامل :

عصاره گیاه گالگا:

این ماده تحریک کننده تولید و ترشح شیرمادر در شروع شیردهی و شروع مجدد شیردهی پس از قطع آن میباشد.

براساس مطالعات انجام شده، این محصول موجب افزایش ترشح شیرمادر ازطریق اثربر رسپتورهای استروژنی می گردد. ترکیبات فیتواستروژن در دوزهای کم میتوانند رسپتورهای استروژن را فعال کرده و موجب افزایش تولیدشیرشوند.

 

عصاره مالت:

عصاره مالت به دست آمده از جوانه گندم یا جو، حاوی ۵۰% مالتوز، پروتئین،کربوهیدرات و گلوکان می باشدو استفاده از آن در دوران شیردهی مقوی و مغذی است.

گلوکان موجود در عصاره مالت با تاثیر برروی سلول های هیپوفیزقدامی،باعث تحریک ترشحپرولاکتین و در نتیجه افزایش ترشح  شیر میشود. از طرفی این ماده با توجه به دارا بودن مقدار زیادی فیبرمحلول، میتواند موجب افزایش حجم مدفوع و تنظیم عملکرد روده شده، و از این رودر خانم های شیرده که دچار مشکل یبوست هستند، به عنوان ملین عمل نماید.

این ماده تحریک کننده ترشح شیرمادر بوده و در ترکیب خود دارای مقادیر قابل توجهی ویتامین های گروه B  میباشد که شیردهی را پشتیبانی میکنند.

 

کلسیم کربنات:

 

چهارپیمانه گالاکتومید(دوز روزانه) حاوی ۲گرم کلسیم کربنات(معادل ۸۰۰ میلی گرم کلسیم المنتال)

میباشد. که ۷۰% درصد کلسیم موردنیاز یک خانم شیرده را تامین میکند. کلسیم کربنات برای جذب بیشتر، نیاز به محیط اسیدی دارد. بنابراین استفاده از این ماده به همراه غذا میتواندموجب جذب بیشتر کلسیم شود.

کلسیم این فرآورده، باعث جبران از دست رفتن کلسیم در طول شیردهی و پیشگیری از پوکی استخوان مادر، به دلیل کاهش ذخایر کلسیم در شیردهی طولانی مدت میگردد.

گالاکتومید و تداوم شیردهی

پودر شیرافزای گالاکتومید با تداوم شیردهی، تضمینی است برای سلامت مادر و کودک.

شیرمادر اولین و مهم‌ترین منبع تغذیه نوزاد است و بهترین الگو رشد و تکامل را برای کودک فراهم می‌کند. شیر مادر حاوی ترکیباتی است که فعالیت سیستم ایمنی و گوارش شیرخوار را تنظیم کرده و همچنین باعث تکامل سایر سیستم‌ها و اندام‌ها از جمله مغز کودک می‌شود. مادران شیرده باید به این نکته توجه داشته باشند که ترکیبات شیر در زمان شروع هر نوبت شیردهی با زمانی که همان نوبت شیردهی رو به اتمام است، متفاوت می‌باشد. از این رو لازم است در هر بار شیردهی اطمینان حاصل کنند شیردهی کامل از یک سینه انجام شده است. شیر آغازین رقیق‌تر و حاوی لاکتوز (قند) بیشتری است که تشنگی کودک را برطرف می‌کند و شیر پایانی چربی بیشتری در مقایسه با شیر آغازین دارد که منجر به تامین انرژی، وزن‌گیری بهتر و تکامل سیستم عصبی شیرخوار می‌شود. از طرف دیگر با گذشت زمان و افزایش سن شیرخوار، ترکیب شیر مادر نیز متناسب با نیاز کودک تغییر می‌کند.

توصیه می‌شود مادران شیرده، روزانه مایعات کافی (۵/۱ تا ۵/۲ لیتر) بنوشند و تغذیه سالم با میوه‌ها، سبزیجات و پروتئین‌ داشته باشند.

مصرف پودر شیرافزا گالاکتومید باعث افزایش تولید، ترشح و بهبود کیفیت شیر مادر شده و همچنین با تامین کلسیم باعث جلوگیری از پوکی استخوان مادر می‌شود.

پودر شیر افزا گالاکتومید حاوی عصاره گیاه گالگا، عصاره مالت و کلسیم کربنات می‌باشد.

نام گیاه گالگا از ترکیب gala (شیر) و agein (تولید) گرفته شده است که برگرفته از خاصیت شیرافزایی است.

عصاره مالت به دست آمده از جوانه گندم یا جو، باعث افزایش چشمگیر شیر مادر شده و از طرف دیگر به دلیل خاصیت فیبری به پیش‌گیری از یبوست مادران در دوران شیردهی کمک می‌کند. عصاره مالت حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین‍های گروه B می‌باشد که شیردهی را پشتیبانی می‌کند.

کلسیم موجود در گالاکتومید باعث جبران کلسیم از دست رفته درطول شیردهی و پیشگیری از پوکی استخوان مادر می‌شود.

 

برخی از فواید شیر مادر برای کودک عبارتند از:

کامل‌ترین و مناسب‌ترین ترکیب برای رشد و نمو جسمی و ذهنی کودک
تقویت سیستم ایمنی کودک و کاهش احتمال ابتلا به عفونت‌ها، اسهال، بیماری‌های تنفسی، بیماری‌های آلرژیک نظیر آسم و اگزما
هضم آسان در مقایسه با شیر خشک
آلرژی‌زایی کمتر در مقایسه با پروتئین شیر گاو (پروتئین گاوی پایه اغلب شیر خشک‌ها می‌باشد.)
کاهش احتمال ابتلا به سندرم مرگ ناگهانی کودک
بهبود روابط عاطفی مادر و کودک

برخی از فواید شیردهی برای مادر عبارتند از:

انقباض رحم و کاهش خون‌ریزی‌های متعاقب زایمان
کاهش سریع‌تر اضافه وزن که به دنبال بارداری اتفاق افتاده است.
کاهش احتمال ابتلا به سرطان‌های تخمدان و سینه

 

مواردمصرف:

  بهبودکیفیت، افزایش و استمرار شیر مادر

 

میزان مصرف:

۲پیمانه از محصول دوبار در روز (هرپیمانه معادل ۱۰ گرم) همراه با یک لیوان آب، شیریا آب میوه، دارای مجوز تولید از سازمان غذا و دارو

شرکت داروسازی سلامت پرمون امین