دسته بندی نشده

در مورد کوئرستین بیشتر بدانیم!

در مورد کوئرستین بیشتر بدانیم!

کوئرستین فلاونولی است که در بیشتر میوه‌ها، سبزیجات، برگ‌ها و دانه‌ها یافت می‌شود. فلاونول‌ها دسته‌ای از ترکیبات فلاونوید است که در آن ساختار ۳-هیدوروکسی فلاون به طور مشترک وجود دارد. کوئرستین از انواع پلی‌فنول و فلاونوئیدهای موجود در قهوه است.

خواص کوئرستین

کوئرستین یکی از فلاونوئیدهای رایج مواد غذایی محسوب می‌شود که دارای اثرات متعدد و مطلوب بر سیستم قلب و گردش خون شامل گشاد کنندگی عروق مقاومتی و هدایتی می‌باشد. و در دیابت قندی تغییرات عملکردی اندوتلیوم، موجب افزایش پاسخ‌گویی عروقی به آگونیست‌های منقبض‌کننده می‌گردد.

کوئرستین آنتی اکسیدانی است که به طور طبیعی در پیاز، سیب و محصولات دیگر وجود دارد
این ماده در خواص آنتی‌اکسیدانی، ضد سرطان، ضد ویروس، ضد التهاب قهوه نقش دارد. همچنین، کوئرستین با رادیکال‌های آزاد مقابله کرده و به تقویت جریان مواد مغذی در رگ‌های خونی کمک می‌کند.
دارای تعدادی از خواص ضدالتهابی به همان شیوه‌ای که آسپیرین می‌تواند التهاب و درد مرتبط را کاهش دهد، است. این امر باعث می‌شود که این ماده مسیر شیمیایی برخی از راه‌های تولید التهاب را مهار کند.

درنتیجه این امر باعث می‌شود که کوئرستین قادر به کاهش درد ناشی از بیماری آرتریت، نقرس، روماتیسم و همچنین التهاب عمومی باشد که افراد معمولاً به این علائم در سرماخوردگی، تب، درد عضلانی و فشارخون دچار هستند و از آن رنج می‌برند.
با خنثی کردن رادیکال های آزاد ناشی از تابش نور آفتاب، نقش به سزایی در سلامت پوست بازی می کند.

این آنتی اکسیدان از افزایش کلسترول مضر (LDL) جلوگیری کرده و به تنظیم فشارخون و سلامت قبل و عروق کمک می کند.خواص کوئرستین 

کوئرستین در مبارزه با رادیکال های آزاد نقش موثری دارد. بر اساس مطالعات بخش پاتولوژی و عیب یابی دانشگاه ورونا در ایتالیا کوئرستین و سایرفلاوونوئیدها جزو ترکیبات ضد ویروس، ضد باکتری، ضد التهاب و ضد حساسیت بسیار قوی به شمار می روند.

کوئرستین به دلیل خواص آنتی اکسیدانی جلوگیری از جهش، رشد و تکثیر سلول های سرطانی میکند و به پیشگیری از عوارض درمان های معمول سرطان مانند شیمی درمانی و پرتو درمانی نیز کمک می کند.

 

کوئرستین خواص آنتی هیستامین و ضد آلرژی نیز دارد و نقش به سزایی در بهبود علائم آلرژی فصلی، آسم و همچنین آلرژی های غذایی دارد.

هیستامین ماده ای شیمیایی است که باعث بروز علائم حساسیت و آلرژی می شود و از ماست سل ها ترشح می شود.

این ماده نیز باعث پایداری غشای ماست سل ها و جلوگیری از آزادسازی هیستامین می شود و با این مکانیسم تاثیر به سزایی در بهبود آلرژی دارد.

کوئرستین با مهار سایتوکاین های التهابی سیستم ایمنی در درمان التهاب های پوستی موثر می باشد.

 

کلم بروکلی، سیب، فلفل دلمه ای، گوجه فرنگی، مرکبات، کاکائو، پیاز قرمز، سبزیجات، روغن زیتون، چای سبز و سیاه و گیاه جینکو از منابع غذایی حاوی کوئرستین می باشند.