مقالات عمومی

در مورد کلاژن بیشتر بدانیم!

در مورد کلاژن بیشتر بدانیم!

احتمالاً بارها نام کلاژن به گوشتان خورده است ولی اطلاعات محدودی در مورد آن به دست آورده‌اید. در این مقاله قصد داریم کلاژن را به طور کامل معرفی کرده و فواید آن را شرح دهیم.

کلاژن (Collagen)  از واژه ی یونانی کلا به معنای چسب گرفته شده یک پروتئین سخت، نا محلول و فیبری است که از فراوان ترین پروتئین های بدن است و حدود یک سوم از کل پروتئین های آن را تشکیل می دهد. در واقع کلاژن مانند چسبی است که بافت های مختلف بدن را در کنار هم نگه می دارد. یکی از ویژگی خاص این پروتئین خاصیت بازجذبی است، به این معنی که به اجزای کوچک تر تبدیل شده، تغییر شکل می دهد و دوباره جذب بدن می شود. این ویژگی خاص باعث شده که این پروتئین مناسب استفاده در طیف متنوعی از درمان های پزشکی باشد.کلاژن

کلاژن

کلاژن پروتئین ساختاری است که در بافت همبند باعث حفظ خاصیت ارتجاعی و کشسانی می شود و به بافت های مختلف استحکام می بخشد. کلاژن در بافت های مختلف بدن از جمله پوست، استخوان، غضروف و … وجود دارد. کلاژن در بدن توسط سلول های فیبروبلاست ساخته میشود و به دلیل اینکه کلاژن مولکول بزرگی می باشد قابلیت جذب با مصرف موضعی را ندارد. از طرفی به دلیل تخریب کلاژن به وسیله آنزیم های گوارشی، مصرف خوراکی کلاژن نیز توصیه نمی شود.

یک مولکول کلاژن از سه زنجیرهٔ پروتئینی تشکیل شده که به دور یک دیگر پیچ خورده اند. مولکول‌های کلاژن به گونه‌ای ویژه کنار یک‌دیگر آرایش می‌یابند و یک ریز رشته را می‌سازند. تعداد زیادی از این ریز رشته‌ها به دور یک‌دیگر می‌پیچند تا یک رشته کلاژن را بسازند.پیوندهای هیدروژنی بین این رشته ها توسط هیدروکسی پرولین و هیدروکسی لیزین شکل میگیرند.

الاستین نیز ساختمان پروتئینی است که به استحکام و الاستیسیتی پوست کمک می کند.

پوست از سه لایه اپیدرم، درم و هیپودرم تشکیل شده است. اپیدرم سطحی ترین لایه پوست می باشد. کلاژن و الاستین در لایه درم پوست قرار گرفته اند. کلاژن در بافت پوست باعث استحکام و حالت کشسانی پوست می شود.

با افزایش سن میزان کلاژن در بدن کاهش می یابد به همین دلیل با افزایش سن، پوست خاصیت ارتجاعی و استحکام خود را رفته رفته از دست میدهد و چروک های پوستی ظاهر می شوند. عوامل دیگری مانند استرس، رژیم غذایی نامناسب، مصرف دخانیات، قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید بدون محافظ، از عوامل دیگری هستند که در کاهش کلاژن و پیری پوست دخیل می‌باشند.

مواد غذایی که باعث افزایش کلاژن در بدن می‌شوند:

مواد غذایی که باعث افزایش کلاژن در بدن می‌شوند:

همه کلاژن‌ها از پیش ساز کلاژن یا پروکلاژن ساخته می‌شوند. بدن پروکلاژن را با ترکیب دو اسیدآمینه پرولین و گلایسین می‌سازد. با مصرف برخی از مواد غذایی می‌توان به بدن برای تولید بیشتر کلاژن کمک کرد. به تعدادی از این مواد غذایی در ادامه اشاره می‌شود.

آنتوسیانیدین‌ها:

این آنتی‌ اکسیدان در هسته انگور، توت سیاه، زغال اخته، گیلاس و تمشک به وفور یافت می‌شود.

ویتامین C:

مقادیر زیادی در مرکبات، انواع فلفل‌ها و توت فرنگی یافت می‌شود.

اسید آمینه پرولین:

مقادیر زیادی از این اسید آمینه در سفیده تخم مرغ، جوانه گندم ، لبنیات، کلم، مارچوبه و قارچ مشاهده شده است.

اسید آمینه گلایسین:

مقادیر فراوانی از این اسید آمینه در پوست مرغ و ژلاتین یافت می‌شود، اما اسید آمینه گلایسین در غذاهای مختلف حاوی پروتئین نیز وجود دارد.

مس (Copper):

مقادیر زیادی از این ماده معدنی در گوشت، روغن آرگان، دانه کنجد، پودر کاکائو، پنیر و عدس یافت می‌شود.

 

روی (Zinc) :

در تخم مرغ، مغزها و … وجود دارد.

بدن برای تولید کلاژن علاوه بر موارد فوق، به پروتئین‌هایی با کیفیت بالا و اسیدهای آمینه‌ مختلف نیاز دارد که این موارد را از گوشت، غذاهای دریایی، حبوبات، لبنیات و سویا می‌تواند تامین کند.

هرگاه با کلمه جوانسازی مواجه شدید، بدانید درست ترین برداشت از آن افزایش کلاژن با تحریک کلاژن سازی پوست است و هم چنین مبارزه با رادیکال های آزاد که از عوامل تخریب سلول و پیری پوست می باشد.

با داشتن تغذیه سالم و مصرف آنتی اکسیدان ها، خواب کافی، دوری از استرس، مصرف ضدآفتاب و عدم استعمال دخانیات تا حدود زیادی می توان به سلامت پوست و کند کردن روند پیری پوست کمک کرد.

قرص آنادرم حاوی عصاره ماهی می باشد که غنی از اسیدهای آمینه مورد نیاز برای ساخت کلاژن و هم چنین اسیدهای چرب می باشد. هم چنین حاوی عصاره گریپ سید می باشد که به دلیل دارا بودن آنتوسیانیدین به ساخت و اتصال رشته های کلاژن کمک می کند.

آسکوربیک اسید (ویتامین ث) و زینک کوفاکتور (عامل کمکی) در ساخت کلاژن در بدن می باشند.

لیکوپن آنتی اکسیدان قوی می باشد که رادیکال های آزاد را خنثی کرده و اثرات سوء آفتاب را تا حدودی خنثی خواهد کرد.

ماده جنیستین که به مقدار زیادی در سویا وجود دارد، باعث افزایش تولید کلاژن شده و عملکرد آنزیم ها در روند پیری را خنثی می کند.