اخبار, مقالات عمومی

توصیه‌های تغذیه‌ای برای پیشگیری ازکرونا

توصیه‌های تغذیه‌ ای برای کمک به پیشگیری از بیماری های تنفسی و کرونا

کووید ۱۹ بیماری جدیدی است و اطلاعات محدودی در خصوص نقش تغذیه در پیشگیری و درمان این بیماری در دسترس می باشد. اما به طور کلی مصرف منابع غذایی مناسب و مایعات کافی (روزانه ۸ الی ۱۰ لیوان) ضروری می باشد.

افرادی که مواد غذایی کافی از منابع مناسب دریافت می‌کنند سیستم ایمنی قوی تری دارند. بدن آن ها در برابر بیماری‌های مزمن و عفونی عملکرد بهتری دارد.

مصرف نمک، قند، شکر و چربی را کاهش دهید

زیرا این ترکیبات منجر به افزایش ریسک ابتلا به چاقی و بیماری های قلبی-عروقی، دیابت و … می شود و این بیماری‌ها می توانند ریسک ابتلا به بیماری COVID-19  را افزایش دهند.

سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند چربی مورد نیاز بدن خود را از منابع چربی غیر اشباع نظیر ماهی، آووکادو، آجیل، روغن زیتون، روغن سویا و … به جای مصرف چربی اشباع نظیر گوشت چرب، کره و لبنیات پر چرب در تغذیه خود تامین نمایید.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت. درمان و آموزش پزشکی کشور توصیه به مصرف روزانه ۳ واحد از گروه سبزی ها (به جز سبزی های نشاسته ای) و حداقل ۲ واحد میوه در روز نموده است.

مصرف روزانه سبزی یا سالاد همراه با آب لیمو ترش یا آب نارنج تازه، مصرف هویج و کدو حلوایی در غذاهای روزانه و همچنین مصرف پیاز خام به دلیل داشتن ویتامین ث همراه با غذا توصیه می شود.

مصرف کافی منابع غذایی پروتئینی برای تقویت سیستم ایمنی بدن ضروری است.

بنابراین پروتئین مورد نیاز بدن خود را از منابع غذایی حاوی پروتئین مانند گوشت. مرغ، ماهی، تخم مرغ و حبوبات تامین نمایند. روزانه ۱۶۰ گرم گوشت و حبوبات مورد نیاز بدن می باشد که توصیه می شوداین نیاز با مصرف  ۱ تا ۲ بار درهفته گوشت قرمز و ۲ تا ۳ بار گوشت سفید (مرغ و ماهی) تامین شود.

از مصرف سوسیس، کالباس و سایر فست فودها و غذاهای چرب و سنگین و همچنین غذاهایی که به صورت کامل پخته نشده است مانند تخم مرغ عسلی در تغذیه خود اجتناب نمایید.

به عنوان میان وعده به جای مصرف کیک، شیرینی و شکلات، میوه و سبزیجات تازه مصرف نمایید. مصرف نوشابه و آب میوه های مصنوعی که قند بالایی دارند. را محدود نمایید و مصرف آب میوه طبیعی را جایگزین کنید.

به یاد داشته باشید از مصرف غذا و مایعات در مکان های نامطمئن پرهیز کنید. و غذا را در خانه خود طبخ و میل نمایید.

کمبود دریافت غذایی و کمبود ویتامین هایی مانند ویتامین C،  E و D احتمال ابتلا به بیماری های مختلف از جمله بیماری های تنفسی و کرونا را افزایش می دهد. به یاد داشته باشید به صورت خودسرانه اقدام به مصرف ویتامین های ذکر شده نکنید. و در این خصوص با پزشک و یا دکتر داروساز مشورت نمایید.

تهیه و تنظیم: دکتر پریچهر بحرینی

منابع: